Nadchodzą zmiany – Ulica Nowosielska

Mieszkańcy Starosielc zyskają wygodne dojazdy i dojścia do swoich domów. Miasto szuka firmy, która zajmie się budową ulicy Nowosielskiej w Białymstoku.

W ramach tego przedsięwzięcia na osiedlu Starosielce zbudowana zostanie nowa jezdnia z betonu asfaltowego wraz z obustronnymi chodnikami. Prace budowlane obejmą ul. Nowosielską na odcinku od ul. ks. J. Popiełuszki do skrzyżowania z ul. Francuską. Część ulicy Nowosielskiej jest drogą gruntową bez krawężników. Wykonawca zadba o nową nawierzchnię jezdni, chodników, zjazdów i drogi dla rowerów. Powstaną wyniesione skrzyżowania z kostki betonowej.

Planowany termin zakończenia prac to połowa maja 2018 roku. Przedsiębiorcy zainteresowani realizacją tej inwestycji swoje oferty mogą składać do 1 września.

– Dzięki małym, osiedlowym inwestycjom drogowym mieszkańcy mogą bezpiecznie i komfortowo dojeżdżać do swoich domów. Miasto regularnie podejmuje takie inicjatywy z myślą o potrzebach białostoczan – powiedział Adam Poliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

W tym roku Miasto zaplanowało ok. 50 tego typu inwestycji, których łączna szacunkowa wartość wyniesie prawie 47 mln zł. Długość przebudowanych ulic przekroczy 16 km. W ostatnim czasie ogłoszono przetargi m.in. na rozbudowę ul. L. Waryńskiego, Proletariackiej, A. Rybnika, Liniowej czy budowę ul. Przygodnej, Władysława Jagiełły, sięgacza ul. Żwirki i Wigury.

Więcej informacji o planowanych inwestycjach osiedlowych można znaleźć na stronie www.bialystok.pl w zakładce „Drogi i Inwestycje”.

Kamila Busłowska / bialystok.pl