Kryminalna para lokatorów w Białymstoku

Policjanci zatrzymali 23-latkę, podejrzaną o kradzież kosmetyków i produktów odzieżowych w białostockich sklepach. Ponadto, w trakcie przeszukania jej mieszkania mundurowi zatrzymali 27-letniego współlokatora, u którego w pokoju ujawnili ponad 150 gramów narkotyków. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Dyżurny Komendy Miejskiej w Białymstoku, w miniony poniedziałek, po godzinie 15.00, otrzymał informację o ujęciu sprawczyni kradzieży przez pracowników jednej z białostockich galerii handlowych. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali 23-letnią mieszkankę miasta. W wyniku dalszych czynności z kobietą mundurowi ustalili, że jest ona  podejrzana o szereg kradzieży dokonanych w ciągu ostatnich tygodni w białostockich sklepach. Łupem kobiety padły zarówno kosmetyki, jak i produkty odzieżowe na łączną kwotę blisko 1,7 tysiąca złotych. Ponadto, w wyniku przeszukania mieszkania 23-latki na osiedlu Piaski, policjanci z II Komisariatu Policji w Białymstoku zatrzymali 27-letniego współlokatora kobiety. W pokoju mężczyzny funkcjonariusze ujawnili rozsypany susz rośliny. Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to marihuana. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 150 gramów tego narkotyku. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu i już wczoraj usłyszeli zarzuty. 23-latka przyznała się do kradzieży, za co grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast, 27-latkowi za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia. Teraz dalszym losem podejrzanych zajmie się sąd.