Białostoccy policjanci odnaleźli zaginionych grzybiarzy

Trwa okres grzybobrania podczas którego wiele osób, zapominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, traci orientację w terenie. Mundurowi apelują o rozsądek i rozwagę w trakcie pobytu w lesie.

Trwa okres grzybobrania podczas którego wiele osób zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i traci orientację w terenie. Wczoraj, policjanci brali udział w poszukiwaniach dwóch osób, które zgubiły się w lesie, po wcześniejszym odłączeniu się od towarzyszących im grzybiarzy.

W pierwszym przypadku, przed godziną 16.00, do dyżurnego białostockiej komendy zadzwoniła kobieta, która stwierdziła, że zgubiła się w lesie na terenie gminy Wasilków. We wskazany przez 67-latkę rejon natychmiast skierowani zostali dzielnicowi z Posterunku Policji w Czarnej Białostockiej oraz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Mundurowi, chcąc jak najszybciej pomóc kobiecie, włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe, dzięki którym grzybiarka odnalazła drogę z lasu, a następnie bezpiecznie trafiła do domu.

Z kolei przed godziną 19.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego z lasów gminy Supraśl, zaginęła 80-letnia grzybiarka. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Jak ustalili mundurowi, seniorka oddaliła się w trakcie grzybobrania od swojego syna. 80-latka została odnaleziona dzięki spostrzegawczości mężczyzny, który przejeżdżając tuż obok lasu zauważył zdezorientowaną seniorkę. Mężczyzna zatrzymał się i zadzwonił pod wskazany przez kobietę numer. Telefon odebrał syn grzybiarki, który udał się z policjantami we wskazane przez 43-latka miejsce. W obecności mundurowych, seniorka bezpiecznie trafiła pod opiekę swojego syna.

Pamiętajmy!

Przed wycieczką do lasu warto poinformować swoich bliskich w jakich okolicach będziemy zbierać grzyby oraz kiedy planujemy powrócić z grzybobrania. Nie należy wybierać się na grzyby w pojedynkę oraz zbyt późno. Warto być ubranym w kontrastowe ubranie oraz mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy.