25-latek z pokaźną ilością narkotyków

Białostoccy policjanci z pionu narkotykowego zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Mundurowi, w wynajmowanym przez 25-latka domu, zabezpieczyli łącznie ponad 800 gramów narkotyków. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wczoraj, po godzinie 10.00, udali się do jednego z domów, w gminie Choroszcz. Z uzyskanych przez mundurowych informacji wynikało, że mogą tam być przechowywane narkotyki. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci zabezpieczyli blisko 570 gramów białego proszku, blisko 215 gramów ziela konopi oraz 80 tabletek. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina i marihuana, natomiast tabletki to prawdopodobnie extasy. Mundurowi zabezpieczyli również blisko 12 gramów żywicy konopi, rozdrabniacz, wagę elektroniczną oraz dwa telefony komórkowe. Czarnorynkowa wartość ujawnionych narkotyków to około 25 tysięcy złotych. 25-letni mieszkaniec gminy Choroszcz został zatrzymany i minioną noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.