44-latek odpowie za rozbój

Białostoccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju. W jednym z białostockich sklepów mężczyzna grożąc ekspedientce nożem ukradł 4 butelki wódki. Białostoczanin usłyszał już zarzut do którego się przyznał i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w miniony poniedziałek po godzinie 17.00 otrzymał zgłoszenie, że  w jednym ze sklepów w centrum miasta prawdopodobnie doszło do rozboju. Na miejsce zdarzenia natychmiast został skierowany patrol Policji. Mundurowi z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w  Białymstoku bezzwłocznie podjęli poszukiwania napastnika, niestety ze skutkiem negatywnym. W rozmowie ze zgłaszającą mundurowi ustalili, że mężczyzna wszedł do lokalu w kominiarce z nożem w ręku i zażądał od niej wydania 500 złotych. Gdy  21-latka odmówiła przekazania pieniędzy, napastnik zabrał z półki 4 butelki wódki i uciekł. 44-latek został zatrzymany w miniony piątek przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, którzy w wyniku intensywnych prac nad sprawą, wytypowali podejrzewanego o dokonanie rozboju. Mężczyzna przyznał się do przedstawionego mu zarzutu i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Białostoczaninowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.