Przebudowa Marczukowskiej jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku Miasto planuje przebudować fragment ulicy Marczukowskiej. W ramach tej inwestycji zostanie także rozbudowana sieć dróg rowerowych. Miasto szuka wykonawcy tego przedsięwzięcia.

Prace obejmą część ulicy Marczukowskiej na odcinku od mostu do ul. Hetmańskiej. Powstanie nowa jezdnia z betonu asfaltowego, chodniki i zjazdy. Wykonawca wybuduje i przebuduje również infrastrukturę techniczną. Dzięki rozbudowie ul. Marczukowskej i ul. Hetmańskiej powstaną drogi rowerowe z infrastrukturą oraz chodniki. Przebudowa w granicach pasa drogowego ulic: gen. Wł. Sikorskiego i W. Witosa obejmie budowę dróg rowerowych, ciągów pieszo-rowerowych i chodników.

Miasto ogłosiło przetarg na realizację tej inwestycji. Oferty do przetargu można zgłaszać do 19 października w Zarządzie Dróg Miejskich przy ul. Składowej 11 w Białymstoku.

Do końca tego roku przy ulicy Marczukowskiej powstaną nowe ścieżki rowerowe i chodniki. Przebudujemy też fragment ulicy od mostu do ulicy Hetmańskiej – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński. – Białostoczanie zyskają nowe ścieżki do przejażdżek rowerowych, a mieszkańcy Słonecznego Stoku łatwiej i bezpieczniej dojadą na swoje osiedle.

Szczegółowe informacje o przetargu można znaleźć na stronie www.bip.bialystok.pl. Na wykonanie zamówienia wykonawca będzie miał czas do końca grudnia 2017 r.

Agnieszka Błachowska

źródło:bialystok.pl