Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Białostoccy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Miejsca te zostały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Rekordzista, jadąc ulicą Generała Stanisława Maczka, miał „na liczniku” 152 km/h.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w miniony poniedziałek, wyeliminowali z ruchu dwóch „piratów drogowych”. Miejsca, w których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość, zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierowców policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Generała Władysława Andersa, o godzinie 10.00. 32–letni kierowca mercedesa jechał z prędkością 122 km/h w obszarze zabudowanym. Białostoczanin na tym odcinku drogi przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h. Kolejną osobą zatrzymaną za znaczne przekroczenie prędkości był 22-letni mieszkaniec miasta. Przed północą, mężczyzna jechał audi ulicą Generała Stanisława Maczka z prędkością 152 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 82 km/h. Nieodpowiedzialnym kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Za popełnione wykroczenia mężczyźni otrzymali również mandaty karne w wysokości 400 zł, a ich konta powiększyły się o 10 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowana do przepisów i warunków panujących na drodze. Przypominamy również, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.