Ponad kilometr nowych ścieżek rowerowych

W naszym mieście powstaną kolejne ścieżki rowerowe – wzdłuż ul. Hetmańskiej i ul. Pogodnej. Miasto ogłosiło przetarg na realizację tych inwestycji. Przedsiębiorstwa zainteresowane zamówieniem mogą zgłaszać się do 27 października.

Po raz kolejny długość dróg rowerowych w naszym mieście powiększy się. Dzięki zaangażowaniu białostoczan w Budżet Obywatelski 2017 powstanie nowa droga dla rowerzystów wzdłuż ul. Hetmańskiej, na odcinku od ul. ks. J. Popiełuszki do ul. Marczukowskiej. Miasto wybuduje też ścieżkę wzdłuż ul. Pogodnej, na odcinku od ul. Gen. J. Bema do ul. Składowej.

Wyłoniony w przetargu wykonawca przeprowadzi prace rozbiórkowe i budowlane. Prace przy ul. Hetmańskiej obejmą odcinek o długości ponad 570 metrów, który połączy się ze ścieżkami na Placu Fieldorfa „Nila” i projektowaną drogą rowerową na ul. Marczukowskiej. Natomiast przy ul. Pogodnej zostanie wybudowana droga rowerowa o długości blisko 430 m, która połączy się ze ścieżką biegnącą wzdłuż ul. Składowej.

– Już niedługo rowerzyści będą mogli jeszcze bardziej komfortowo poruszać się po mieście. Rowerowa mapa Białegostoku znowu się powiększy, między innymi dzięki realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego, na który głosowało wielu białostoczan – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński.

W ramach inwestycji wykonawca wybuduje nawierzchnię ścieżek z betonu asfaltowego i chodniki z płyt betonowych. Nowe drogi dla rowerzystów mają być gotowe w połowie grudnia 2017 roku.

Agnieszka Błachowska

źródło:bialystok.pl