Białostoccy policjanci udaremnili próbę samobójczą

Dzięki zdecydowanej i sprawnej reakcji białostockich policjantów uratowany został 53-latek, który próbował targnąć się na swoje życie. Mundurowi w ostatniej chwili powstrzymali mężczyznę. Białostoczanin trafił pod opiekę lekarzy.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w miniony piątek przed godziną 20.00 otrzymał informację, że mieszkaniec miasta chce popełnić samobójstwo. Mężczyzna miał przebywać w jednym z mieszkań, znajdujących się w piwnicy bloku na osiedlu Słoneczny Stok. Na miejsce natychmiast skierowani zostali mundurowi z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Tam, w jednym z pomieszczeń piwnicznych, funkcjonariusze zauważyli przez okno mężczyznę stojącego na łóżku. Desperat nakładał właśnie na szyję kabel, przywiązany wcześniej do rury gazowej. Mundurowi natychmiast podbiegli do otwartego mieszkania 53-latka i mimo oporu ze strony mężczyzny, nie dopuścili do samobójstwa. Mocno pobudzony białostoczanin przyznał, że gdyby nie interweniujący to już by go nie było. Następnie policjanci udzielili mu wsparcia do czasu przybycia na miejsce załogi pogotowia, która zabrała 53-latka do szpitala.

Dzięki natychmiastowej reakcji i sprawnej współpracy białostockich policjantów po raz kolejny udało się zapobiec tragedii.