7 nietrzeźwych kierowców zatrzymali białostoccy policjanci

Białostoccy policjanci zatrzymali w ciągu ostatnich trzech dni 7 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca fiata, który mając blisko 3,7 promila wjechał w ogrodzenie posesji w Juchnowcu Dolnym. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Białostoccy policjanci zatrzymali w ciągu ostatnich trzech dni 7 nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej w minioną niedzielę. Dyżurny białostockiej komendy, przed godziną 15.00, otrzymał informację o jadącym ulicą Dojnowską oplu, którego kierowca może posiadać narkotyki. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Mundurowi już po chwili zauważyli i zatrzymali do kontroli drogowej opisywane auto. Od 28-letniego kierującego funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Jak się okazało mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. W oplu, a dokładniej w jego schowku na drzwiach, mundurowi ujawnili dwa foliowe zawiniątka. W jednym z nich znajdował się biały proszek o wadze ponad 12 gramów, który  po zbadaniu narkotesterem okazał się amfetaminą, natomiast w drugim – blisko 5 gramów żółtych kryształków niewiadomego pochodzenia. 28-latkowi została pobrana krew do badania na zawartość narkotyków w organizmie. Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali tego samego dnia, w nocy. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, po godzinie 22.30 otrzymał zgłoszenie o kierowcy hyundaia, który prawdopodobnie prowadzi pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Według osoby zgłaszającej mężczyzna jechał ulicą Wasilkowską i co chwilę najeżdżał na krawężnik. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z białostockiej patrolówki, którzy zatrzymali do kontroli drogowej 32-letniego kierującego. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 1,9 promila alkoholu w organizmie. Z kolei zatrzymany wczoraj 29-letni mieszkaniec gminy Juchnowiec Kościelny okazał się niechlubnym rekordzistą, wśród zatrzymanych 7 nietrzeźwych kierujących. Dyżurny białostockiej komendy, po godzinie 18.00 otrzymał informację, że w Juchnowcu Dolnym prawdopodobnie pijany kierowca wjechał w płot jednej z posesji. Sierowani na miejsce zdarzenia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali kierującego fiatem, od którego czuć było silną woń alkoholu. Okazało się, że 29-latek miał blisko 3,7 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu jego danych w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialnym kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.