Taniej z Kartą Dużej Rodziny

Od października mieszkańcy Białegostoku posiadający ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny mogą korzystać z pięćdziesięcioprocentowej obniżki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wystarczy, że złożą niezbędne deklaracje i oświadczenia, których wzory są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej.

Szczegółowych informacji na temat korzystania z niższej opłaty udziela Referat Opłaty za Gospodarowanie Odpadami Komunalnym mieszczący się przy ul. Kamiennej 17 w Białymstoku. Właściciele domów prywatnych objęci Kartą Dużej Rodziny właśnie tam mogą składać wskazane deklaracje i oświadczenia. Natomiast mieszkańcy wspólnot, spółdzielni, zasobów Zarządu Mienia Komunalnego i Towarzystwa Budownictwa Społecznego niezbędne dokumenty powinni przekazać właśnie tym instytucjom. Wzory deklaracji i oświadczeń można pobrać ze strony: www.bip.bialystok.pl.

Przypominamy białostoczanom, że od początku października 2017 roku sprawami związanymi z opłatami za gospodarowanie odpadami komunalnymi zajmują się pracownicy nowego referatu w Departamencie Finansów Miasta. Dotychczas sprawy dotyczące opłat za odpady komunalne były prowadzone przez Biuro Zarządzania Systemem Gospodarki Odpadami spółki Lech. Teraz te zadania przejął Urząd Miejski. Lokalizacja nowego Referatu Opłat za Gospodarowanie Odpadami Komunalnymi pozostała bez zmian – w budynku przy ulicy Kamiennej 17. Godziny pracy referatu pokrywają się z godzinami obowiązującymi w Urzędzie Miejskim. W poniedziałki: 8.00–17.00, od wtorku do piątku: 7.30–15.30. Bez zmian pozostają też numery kont oraz dane do przelewów dotyczących opłat za odpady.

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie: 85 869 6591, 85 869 6593 , 85 869 6594.

Agnieszka Błachowska

źródło:bialystok.pl