Białystok pamięta o zasłużonych dla miasta

W przededniu Wszystkich Świętych na grobach białostoczan szczególnie zasłużonych dla naszego miasta złożone zostały kwiaty w imieniu prezydenta Tadeusza Truskolaskiego.

Delegacja Urzędu Miejskiego, jak co roku, odwiedziła dziś białostockie cmentarze. W imieniu prezydenta Białegostoku na mogiłach osób zasłużonych dla miasta kwiaty składał jego zastępca Przemysław Tuchliński.

To nasza powinność, by nie zapominać o tych, którzy byli tu przed nami. Oni budowali i tworzyli nasze miasto, działali na rzecz innych mieszkańców. Tym ludziom należy się nasza pamięć – powiedział Przemysław Tuchliński.

Uhonorowani zostali przedwojenni samorządowcy: prezydenci Józef Puchalski i Wincenty Hermanowski, wiceprezydent Witold Łuszczewski, radni Jan Kucharski, Franciszek Malinowski, Feliks Filipowicz, Jadwiga Klimkiewiczowa, a także Konstanty Kosiński, radny, dziennikarz i społecznik. Ponadto odwiedzone zostały groby rodziny Wieczorków – przedwojennych przemysłowców, rodziny Kitszelów – urzędników i przedsiębiorców, a także rodziny Zbichorowskich-Kościów – zasłużonych społeczników. Udekorowany został również grób słynnej białostockiej lekarki i działaczki społecznej Ireny Białówny.

Samorządowa delegacja złożyła kwiaty także na grobach białostoczan znanych z najnowszej historii naszego miasta – prezydenta Andrzeja Piotra Lussy, wojewody podlaskiego Andrzeja Meyera oraz białostockich ofiar katastrofy smoleńskiej – wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Putry i stewardesy Justyny Moniuszko.

Anna Kowalska

źródło:bialystok.pl