POLICJANCI ZATRZYMALI PIJANEGO 19-LATKA W KRADZIONYM BMW

Policjanci po nocnym pościgu zatrzymali kierowcę bmw. 19-latek uciekał, bo miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie i jechał kradzionym samochodem. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Białostoccy policjanci z miejskiej drogówki, dzisiaj po północy, zauważyli niepewnie jadące bmw ulicą Raginisa. W związku z realnym podejrzeniem, że kierujący autem może być w stanie nietrzeźwości mundurowi postanowili natychmiast zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Mimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący zlekceważył polecenia mundurowych i zamiast zatrzymać się, zaczął uciekać. Dopiero po kilkuset metrach pościgu został zatrzymany. Okazało się, że 19-latek jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie miał przy sobie wymaganych dokumentów, a po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach okazało się, że nie posiadał  również uprawnień do kierowania pojazdami.

Białostoczanin początkowo twierdził, że samochód pożyczył od znajomego, lecz po chwili przyznał się do jego kradzieży. Jak wstępnie ustalili mundurowi 19-latek wszedł na teren jednej z posesji w gminy Supraśl, po czym wsiadł do zaparkowanego tam auta i wykorzystując pozostawione w środku kluczyki, odjechał bmw w kierunku Białegostoku. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmą się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wasilkowie.