32-LATEK ODPOWIE ZA KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ

Białostoccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Teraz dalszym losem 32-latka zajmie się sąd.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, kiedy to dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, o godzinie 09.30, został powiadomiony o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie miasta. Na jedno z białostockich osiedli natychmiast skierowani zostali policjanci z białostockiej patrolówki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia mundurowi wstępnie ustalili, że do sklepu wszedł mężczyzna, który wziął z półki butelkę z whisky, za którą nie chciał zapłacić. Kiedy pracownica sklepu próbowała nie dopuścić do kradzieży, napastnik zaczął się z nią szarpać, po czym rzucił w jej kierunku, wcześniej zabraną butelkę z alkoholem i wybiegł z lokalu. Jednak dzięki dokładnemu rysopisowi sprawcy podanemu przez pokrzywdzoną oraz sprawnej pracy operacyjnej funkcjonariuszy z Komisariatu Policji III w Białymstoku, podejrzany o ten czyn 32-latek został zatrzymany w minioną niedzielę. Jak się okazało, mężczyzna był również poszukiwany przez sąd w Ełku do odbycia kary miesiąca i 18 dni aresztu za niezapłaconą grzywnę. Wczoraj białostoczanin usłyszał zarzut. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.