ZŁODZIEJE ZATRZYMANI NA GORĄCYM UCZYNKU

Policjanci z pionu do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 4 osoby podejrzane o kradzieże oleju napędowego z koparek. W trakcie przeszukania miejsc ich zamieszkania, mundurowi dodatkowo ujawnili i zabezpieczyli liczne przedmioty pochodzące z przestępstw. Szacunkowa wartość wszystkich odzyskanych „fantów” to nawet 50 tysięcy złotych. Zatrzymani w wieku od 20 do 42 lat usłyszeli już zarzuty i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Na terenie powiatu białostockiego w ciągu ostatnich tygodni dochodziło do licznych kradzieży paliwa. Schemat działania przestępców każdorazowo był podobny. Złodzieje w nocy pokonywali zabezpieczenia wlewów paliwa z koparek i ciężarówek na budowach i przyległych parkingach, po czym „ściągali” olej napędowy do przygotowanych wcześniej kanistrów. Pracujący nad sprawą mundurowi z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, w minionym tygodniu przeprowadzili działania zmierzające do zatrzymania osób podejrzewanych o te kradzieże. Przy wsparciu funkcjonariuszy z Komisariatu Policji IV w Białymstoku, Komisariatu Policji w Wasilkowie, Wydziału Ruchu Drogowego oraz pionu narkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w nocy z piątku na sobotę sprawdzali rejony okolicznych placów budowy. Już przed godziną 1.00 wasilkowscy policjanci, na parkingu maszyn budowlanych w rejonie Supraśla, zatrzymali jednego z podejrzewanych. W renault 35-latka czuć było silną woń oleju napędowego, a podczas przeszukania auta mundurowi ujawnili nożyce do cięcia metalu, puste pojemniki, pompę do paliwa oraz ręczny wózek widłowy.

Do kolejnego zatrzymania doszło tego samego dnia około godziny 5.00 w Olmontach, gdzie policjanci po krótkim pościgu zatrzymali podejrzewanych 20 i 29-latka, którzy najprawdopodobniej dokonali kradzieży paliwa z dwóch koparek na terenie gminy Juchnowiec Kościelny. Dodatkowo policjanci „z mienia” ustalili kolejnego mężczyznę, podejrzewanego o włamania do maszyn budowlanych. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec gminy Wasilków.

W trakcie przeszukania miejsc zamieszkania mężczyzn, mundurowi ujawnili i zabezpieczyli liczne przedmioty pochodzące z przestępstw, w tym spawarkę z butlą co2 oraz motocykl kawasaki. Szacunkowa wartość wszystkich odzyskanych „fantów” to nawet 50 tysięcy złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.