DZIELNICOWY UDAREMNIŁ DALSZĄ JAZDĘ NIETRZEŹWEMU KIERUJĄCEMU

Dzielnicowy z Łap zatrzymał do kontroli drogowej mieszkańca gminy Turośń Kościelna. Okazało się, że 43-latek był pod wpływem alkoholu i nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Łapach, w miniony wtorek, zatrzymał do kontroli drogowej w Borowskich Michałach 43-latka. Podczas rozmowy, od kierującego toyotą wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie wykazało, że mieszkaniec gminy Turośń Kościelna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości 43-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.