Budowa ulicy Liniowej

Mieszkańcy ulicy Liniowej w Białymstoku będą mieli lepszy dojazd do swoich posesji. Wkrótce rozpoczną się tam prace przy budowie nowej nawierzchni. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą na tę inwestycje.

Na ulicy Liniowej, na odcinku od granicy miasta do ul. Zabłudowskiej, zostanie zbudowana nowa nawierzchnia. Jezdnia będzie wykonana z betonu asfaltowego. Powstaną chodniki, zjazdy, ciąg pieszo-rowerowy. Wykonawca zadba też o przebudowę infrastruktury technicznej oraz budowę kanalizacji deszczowej. Tego zadania podjęło się konsorcjum Przedsiębiorstwo Inżynierii Lądowej Aquarius z Siemiatycz i BK-Tras Roboty Drogowe Borsukiewicz z Hryniewicz.

To kolejna inwestycja w naszym mieście, dzięki której zwiększy się komfort życia mieszkańców mniejszych, osiedlowych ulic. Tym razem dotyczy to mieszkańców Dojlid Górnych – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. – Dzięki takim przedsięwzięciom poprawia się też bezpieczeństwo użytkowników tych ulic i estetyka osiedli.

Przebudowa ulicy Liniowej ma zakończyć się w połowie przyszłego roku. Koszt inwestycji wynosi ponad 5,7 mln zł.

Anna Kowalska

bialystok.pl