Nowa hala sportowa

W Szkole Podstawowej nr 24 na Wysokim Stoczku powstała hala sportowa. Dzięki inwestycji dzieci korzystają też z nowej biblioteki, czytelni i sali do tenisa stołowego. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane z budżetu Miasta.

Dziś (6 grudnia) prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski odwiedził szkołę nr 24 przy ul. Antoniuk Fabryczny 5/7, w której od niedawna uczniowie korzystają z nowej sali gimnastycznej. To kolejna inwestycja Miasta w infrastrukturę sportową dla najmłodszych. W ostatnich latach w Białymstoku powstało 7 takich nowoczesnych obiektów.

W ramach inwestycji wybudowano nie tylko salę gimnastyczną. Hala sportowa obejmuje boiska do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki i badmintona. Jest wyposażona w ruchome trybuny na 296 miejsc, na antresoli rozmieszczono 112 miejsc. Zaplecze stanowią m.in. sala do tenisa stołowego, siłownia, biblioteka, czytelnia, gabinet psychologa i pedagoga oraz pomieszczenia socjalne i magazyn. W obiekcie są dwie klatki schodowe i winda. Ponadto jest on połączony łącznikiem ze szkołą. Budynek dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Cieszę się, że kolejna białostocka szkoła zyskała nowoczesne zaplecze sportowe. Teraz uczniowie mogą w komfortowych warunkach uczestniczyć w lekcjach wychowania fizycznego, treningach i zawodach – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

W ramach inwestycji wybudowano nowe dojazdy i 28 miejsc parkingowych – w tym także dla osób niepełnosprawnych. Powstało też nowe ogrodzenie z trzech stron, a jeden fragment ogrodzenia został wyremontowany. Wartość inwestycji to blisko 10 mln tys. zł.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl