Inwestycja drogowa przy terenach gospodarczych

Miasto Białystok ogłosiło przetarg na kolejną inwestycję drogową – tym razem na osiedlu Dojlidy. Chodzi o budowę przedłużenia ul. Wiewiórczej i fragmentu przedłużenia ul. J. Kuronia.

Przedłużenie ul. Wiewiórczej będzie zbudowane na odcinku od. ul. A. Mickiewicza do skrzyżowania z przedłużeniem ul. J. Kuronia. Z kolei przedłużenie ul. J. Kuronia – na odcinku od ul. K. Ciołkowskiego do skrzyżowania z przedłużeniem ul. Wiewiórczej.

Wszystkie zamierzone prace przyczynią się do poprawy warunków prowadzenia i rozwoju działalności gospodarczej na terenie Białegostoku – zapewnia zastępca prezydenta Adam Poliński. – Inwestycja wpłynie też znacząco na poprawę atrakcyjności inwestycyjnej miasta i dostępu do terenów gospodarczych

W ramach inwestycji wykonawca zbuduje kanalizację deszczową i sanitarną, sieć wodociągową i kanalizację teletechniczną. Zostanie wykonana nawierzchnia ulic, chodniki, drogi rowerowe. Pojawi się też oświetlenie uliczne. Jest to inwestycja bardzo istotna i potrzebna, ponieważ w pobliżu planowanej budowy znajdują się tereny przeznaczone m.in. na zabudowę usługową, handlową, produkcyjną.

Wykonawca tej inwestycji będzie miał 10 miesięcy na jej realizację od dnia podpisania umowy. Oferty do przetargu można składać do 17 stycznia 2018 r. w Zarządzie Dróg Miejskich przy ul. Składowej 11. Szczegółowe informacje o przetargu można znaleźć na stronie www.bip.bialystok.pl.

Anna Kowalska

bialystok.pl