Nagrody dla białostockich policjantów

Prezydent Białegostoku przyznał nagrody pieniężne dla funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. W ten sposób uhonorował ich za wzorową służbę na rzecz miasta i jego mieszkańców.

Nagrody od prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego otrzymało dzisiaj dziesięcioro funkcjonariuszy. Prezydent przyznał te nagrody na wniosek Komendanta Miejskiego Policji inspektora Wojciecha Macutkiewicza. Jest to wyróżnienie za wzorowe wykonywanie zadań podczas służby prewencyjnej na terenie Białegostoku.

– W imieniu mieszkańców Białegostoku bardzo dziękuję za waszą służbę – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – I życzę, aby ta służba przynosiła wam wiele sukcesów i satysfakcji.

Wyróżnieni funkcjonariusze pełnią służbę na stanowiskach wykonawczych i mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami Białegostoku. Wykonują zadania o charakterze prewencyjnym na rzecz społeczeństwa miasta. Prowadzą działania dotyczące wykrywania, ścigania i zwalczania przestępczości oraz dbają o ład i porządek publiczny w naszej wspólnej przestrzeni. Jak twierdza ich przełożeni – wykazują się ponadprzeciętnym zaangażowaniem, sumiennością i rzetelnością, co przekłada się na zatrzymania sprawców przestępstw i wykroczeń. Współpraca władz miasta z Komendą Miejską Policji w dziedzinie bezpieczeństwa przynosi wymierne efekty. Z pewnością przyczynia się do faktu, że Białystok jest jednym z najbezpieczniejszych miast w Polsce.