OKRADLI KOŚCIELNĄ SKARBONKĘ – ZOSTALI ZATRZYMANI

pixabay.com

Policjanci z Łap zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież z włamaniem do kościelnej skarbonki. 34 i 45-latek usłyszeli już zarzut do którego się przyznali. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Dyżurny Komisariatu Policji w Łapach, w noworoczny poniedziałek, po godzinie 15.00, otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży pieniędzy z jednego z kościołów na terenie gminy Juchnowiec Kościelny. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Łap. Mundurowi wstępnie ustalili, że około godziny 13.00 z głównej nawy kościoła sprawcy wynieśli skarbonkę kościelną wraz ze znajdującymi się w środku ofiarami. Proboszcz parafii wstępnie wycenił starty na łączną kwotę blisko 400 złotych. W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze z Łap wytypowali podejrzewanych o kradzież. Już w piątek policjanci zatrzymali 34 i 45-latka, którzy wskazali miejsce porzucenia rozbitej skarbonki. Mężczyźni usłyszeli w sobotę zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznali. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą oni przed sądem.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.