Wstrzymane odprawy graniczne na kolejowym przejściu granicznym w Kuźnicy

Odprawy graniczne na kolejowym przejściu granicznym w Kuźnicy zostały wstrzymane w poniedziałek (21.01) od godz. 15.30. Ma to związek z wykryciem przez funkcjonariuszy Straży Granicznej nieszczelności jednej z 32 cystern, w których przewożony jest niebezpieczny dla zdrowia bezwodny amoniak. Odprawy  będę wstrzymane do czasu usunięcia zagrożenia.

Funkcjonariusze Straży podczas odprawy pociągu towarowego z Białorusi, przewożącego w cysternach bezwodny amoniak, poczuli z jednej z cystern silną woń tego gazu. Ponieważ pomiar wykazał jego obecność w powietrzu, natychmiast powiadomiono służby współdziałające.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób nieuprawnionych. Przybyłe ma miejsce jednostki Straży Pożarnej usuwają potencjalne zagrożenie.