Bezpieczne ferie z białostockimi policjantami

Działania profilaktyczne pod nazwą „Bezpieczne ferie”

0
21

Policjanci podczas trwających obecnie ferii odwiedzają białostockie szkoły i przedszkola, by uświadomić dzieciom jak bezpiecznie spędzić czas wolny od nauki.

Działania profilaktyczne pod nazwą „Bezpieczne ferie” będą kontynuowane przez najbliższe dwa tygodnie. W ramach takich spotkań w szkołach i przedszkolach policjanci edukują najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Mundurowi mówią o zagrożeniach na jakie są narażone dzieci bawiąc się na podwórku bez opieki osoby dorosłej. Przestrzegają również przed kontaktami z osobami dla nich obcymi. Poruszają temat respektowania zasad gwarantujących to, że zabawy na śniegu będą dla dzieci wspaniałe i bezpieczne. Spotkania tego typu są również doskonałą okazją by po raz kolejny przypomnieć najmłodszym o obowiązku noszenia elementów bezpieczeństwa, czyli odblasków.

W minioną sobotę mundurowi z Wydziału Prewencji białostockiej komendy miejskiej Policji wspólnie z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei w ramach działań „Bezpieczne ferie” na terenie dworca PKP przeprowadzili działania, podczas których edukowali podróżnych na temat bezpieczeństwa związanego z zimowym wypoczynkiem. Poruszali tematy dotyczące bezpieczeństwa na dworcach, przejazdach kolejowych, czy też podczas szusów na stokach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here