Najlepsi studenci Wydziału Architektury – konkurs „Absolwent w Transferowni”

0
42

W Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym podsumowano III edycję projektu „Absolwent w Transferowni – Komunikacja marki w architekturze”.

Studenci z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej zaprezentowali efekty kilkumiesięcznej pracy podczas finału projektu. Najlepsi otrzymali nagrody pieniężne.

Każda edycja projektu „Absolwent w Transferowni” jest poświęcona innej tematyce. W poprzednich latach do współpracy zostali zaproszeni studenci z kierunków takich jak biotechnologia, biologia, chemia, farmacja, zarządzanie, inżynieria biomedyczna, inżynieria produkcji czy logistyka.

W tym roku z zadaniem konkursowym w projekcie organizowanym przez CEDC International wraz z Białostockim Parkiem Naukowo-Technologicznym zmierzyli się młodzi projektanci z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Stanęli przed problemem zaprojektowania strefy wejścia i holu siedziby Polmosu Białystok, zakładu produkcyjnego należącego do CEDC International.

O wygraną w projekcie walczyło łącznie 12 studentów, podzielonych losowo na 3 grupy. Oprócz wizyt w firmie i rozmów z pracownikami uczestnicy mogli liczyć na merytoryczne wsparcie ze strony swoich mentorów: dr. inż. arch. Adama Jakimowicza oraz dr. inż. Adama Musiuka. Poprzeczka była ustawiona wysoko – studenci musieli zaprojektować koncepcje strefy wejścia i holu w siedzibie. Czekała na nich nagroda pieniężna, a także wartościowe doświadczenie – mimo braku dyplomu już będą mogli pochwalić się własną realizacją dla jednej z największych białostockich firm.

Główną nagrodę w postaci 10 tys. zł uzyskali: Patrycja Kiernozek, Kamila Kozioł, Kacper Przywara i Sebastian Przestrzelski – studenci kierunku Architektura. Jury doceniło szczegółowość i dociekliwość projektu. Studenci wzięli pod uwagę uwarunkowania terenu, na którym stoi siedziba firmy, a także przygotowali kosztorys wykonania przygotowanego przez nich projektu.

– Nagroda główna jest z pewnością obiecująca, ale ważne jest też to, że wasza koncepcja zostanie wykonana. Staramy się pomagać studentom w naszym mieście. Projekt „Absolwent w Transferowni”, mimo że jest stosunkowo młody, na pewno daje nadzieję na przyszłość. Studenci uzyskują cenne doświadczenie, a my satysfakcję z pomocy młodym ludziom – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Podczas finału każda grupa robocza miała 30 minut na zaprezentowanie swojej koncepcji przed przedstawicielami organizatorów projektu i uczelni. W projektach dominowało drewno i zieleń kojarzone z Puszczą Białowieską i czołowymi produktami CEDC International. To wszystko zostało zaprezentowane w połączeniu z bardziej nowoczesnymi materiałami, takimi jak cegła klinkierowa czy szkło.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here