Druga porażka białostoczan na zgrupowaniu w Turcji

0
63
pixabay.com

Jagiellonia Białystok przegrała 0:2 (0:1) mecz kontrolny z rumuńskim Viitorul Constanța. Mecz rozegrany został w tureckim Belek.

Drużyna z Rumunii już w 5. minucie objęła prowadzenie. Po dośrodkowamiu z prawej strony piłkę w polu karnym opanował Alexandru Cicaldau i strzałem w dolny róg bramki pokonał Mariusza Pawełka. Białostoczanie próbowali wyrównać, ale ich uderzenia bronił golkiper rywali lub mijały światło bramki.

W przerwie trener Ireneusz Mamrot wymienił aż ośmiu zawodników. Wśród nich znalazł się Słoweniec Dejan Lazarević, który pierwszy raz zagrał w żólto-czerwonych barwach. Mimo tak dużej roszady w składzie nie udało się pokonać bramkarza rywali.

Z kolei Rumuni podwyższyli prowadzenie w 62. minucie. Po strzale jednego z zawodników i interwencji Pawełka futbolówkę dobił Ianis Hagi. Więcej bramek w tym meczu nie padło i pojedynek zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Gheorghe Hagiego.

W najbliższą niedzielę (28.01) białostoczanie rozegrają kolejny mecz kontrolny. Rywalem będzie azerski Kapaz PFK.

Jagiellonia Białystok – Viitorul Constanța 0:2 (0:1). Bramki: Alexandru Cicâldău 5, Ianis Hagi 62.

Jagiellonia: Mariusz Pawełek – Jakub Wójcicki (75’ Bartosz Bida), Ivan Runje (46’ Gutieri Tomelin), Nemanja Mitrović, Guilherme (46’ Marek Wasiluk) – Dawid Szymonowicz (46’ Rafał Grzyb)– Przemysław Frankowski (46’ Łukasz Burliga), Martin Pospisil (76’ Mikołaj Nawrocki), Taras Romanczuk (46’ Bartosz Kwiecień), Karol Świderski (46’ Dejan Lazarević) – Łukasz Sekulski (46’ Cillian Sheridan).

Viitorul: Arpad Tordai (46’ Valentin Cojocaru) – Sebastian Mladen, Ianis Hagi (81’ Denis Dragus, 87’ Alexi Pitu), Ionut Vina, Robert Hodorogea (81’ Bogdan Tiru), Cristian Ganea (81’ Alexandru Pop), Alexandru Cicaldau, Aurelian Chitu (81’ Mihai Vodut), Mailson Lima (46’ Alexandru Matan), Tiberiu Capusa, Tudor Baluta (81’ Bradley De Nooijer). Grał także Virgil Ghita.