JAK WYGLĄDA RECYKLING ZŁOMU NA PODLASIU ?

0
68

Jak wiadomo, od pewnego czasu w mediach, prasie, internecie oraz wśród opinii publicznej często przewija się temat ochrony środowiska, sortowania odpadów oraz wszelkich form recyklingu, czyli maksymalizacji ponownego wykorzystania niektórych odpadów, takich jak plastik, szkło, papier czy metal.

Powszechnie znanymi są działania takie jak zbieranie puszek, stali i żeliwa – potocznie mówiąc – złomu. Odzysk, w ramach którego odpady są ponownie przetwarzane to idealna forma na zmniejszenie zaśmiecania oraz składowania zbędnych produktów, które da się ponownie zagospodarować.

Czym jest recykling metali oraz jak wygląda skup i przetwórstwo metali, opowie Dyrektor największego w Białymstoku Przedsiębiorstwa recyklingu złomu oraz Stacji Demontażu Pojazdów UNIWERSTAL Radosław Niebrzydowski.

– Panie Dyrektorze, czy recykling metali oraz skup złomu naprawdę się opłaca?
Radosław Niebrzydowski: – Stal i żeliwo oraz inne metale nieżelazne takie jak aluminium są materiałami bardzo podatnymi na recykling. Przy ponownym wykorzystaniu zachowują wszystkie naturalne właściwości, są bardzo wytrzymałe. Idąc tym tropem, recykling metali jest idealnym sposobem, aby zaoszczędzić na wykorzystywanych materiałach produkcyjnych, właśnie dzięki ponownemu wykorzystaniu metali już użytych. Metal wykorzystywany jest w tak wielu gałęziach przemysłowych, m.in. przy produkcji aut, konstrukcjach, budowlach czy produkcji mebli. Jest materiałem powszechnie stosowanym, o bardzo dużym zapotrzebowaniu.

– Coraz częstszym zjawiskiem staje się sprzedaż złomu, starych aut, itp. przez klientów indywidualnych. Szukają dogodnych cenowo ofert dostępnych wraz z transportem. Czy UNIWERSTAL jest firmą, która spełnia potrzeby klientów w zakresie skupu metali?
Radosław Niebrzydowski: – Oczywiście. UNIWERSTAL jest firmą, która dostosowuje się do potrzeb klientów. Jesteśmy największym przedsiębiorstwem w Białymstoku, oferującym skup i odzysk złomu stalowego i żeliwnego oraz metali kolorowych. Posiadamy niezbędne zezwolenia, gwarantujemy transport odpadów oraz w razie potrzeby demontaż u klienta. Posiadamy własną Stację Demontażu Pojazdów, gdzie przyjmujemy auta do kasacji, demontujemy oraz odzyskujemy i sprzedajemy sprawne części.

– Jakiego typu odpady skupuje i przetwarza Pańska firma?
Radosław Niebrzydowski – Przyjmujemy odpady złomu stali różnej klasy, metale kolorowe, kable w oprawach, a także żeliwo, akumulatory czy katalizatory. Ponadto, oferujemy złomowanie starych pojazdów z indywidualną wyceną oraz skup stacji transformatorowych. Chętnie podejmujemy współpracę z klientami indywidualnymi lub firmami, które poszukują partnerów do cyklicznego odbioru lub skupu metali. Nie pobieramy żadnych opłat za dzierżawę naszych kontenerów, tym samym oferując bardzo dogodne ceny. Możliwe jest to nie tylko dzięki współpracy z polskimi hutami, ale także kontrahentami zagranicznymi, dzięki czemu UNIWERSTAL jest jedna z najbardziej konkurencyjnych firm na podlasiu.

– UNIWERSTAL jest zatem firmą, która kompleksowo zajmuje się skupem odpadów. Czym wyróżnia się na tle innych tego typu przedsiębiorstw?
Radosław Niebrzydowski: – Kluczowym elementem jest wszechstronność usług firmy. Poza usługami, o których była mowa oferujemy sprzedaż używanych części samochodowych. Wybór tych elementów jest bardzo duży, dzięki dostawom aut, które otrzymujemy każdego dnia. Oferujmy także dowóz tych części, które ze względu na swój rozmiar wymagają specjalistycznego środka transportu, właściwego gabarytowo. Prowadzimy również skup używanych samochodów osobowych, dostawczych i motocykli, gwarantując szybką i bezproblemową transakcję.

– Bardzo dziękuję za rozmowę. Firmy, takie jak UNIWERSTAL, stają się jedną z gałęzi przemysłu oraz usług, które cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Skup metali, przeznaczonych do recyklingu przeżywa z pewnością swój rozkwit, a ponowne wykorzystanie odpadów coraz popularniejszą formą dbania o środowisko i porządek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here