Jagiellonia rozgromiła drużynę z Azerbejdżanu

Piłkarze Jagi sobie postrzelali

0
53

Piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali 8:1 (7:0) azerski Kapaz PFK w spotkaniu kontrolnym, które rozegrane zostało w niedzielę (28.01) w tureckim Belek w ramach przygotowań do rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy.

Białostoczanie objęli prowadzenie już w 9. minucie. Po akcji lewą stroną strzałem prawą nogą bramkarza rywali zaskoczył Brazylijczyk Guilherme. Chwilę później prowadzenie podwyższył Karol Świderski. Na kolejną bramkę trzeba było czekać do 23. minuty. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Łukasza Burligi celnym uderzeniem popisał się Przemysław Frankowski.

W 28. minucie swoje drugie trafienie w tym spotkaniu zanotował Świderski. Piąta bramka była dziełem Frankowskiego, który przytomnie dobił strzał Świderskiego. Kolejne bramki przed przerwą strzelali Dejan Lazarević oraz Frankowski.

W drugiej odsłonie na trafienie trzeba było czekać do 77. minuty. Cillian Sheridan zgrał piłkę piętą przed bramkę rywala, gdzie golkipera pokonał Marek Wasiluk. Tuż przed końcem spotkania honorowego gola zdobyła drużyna z Azerbejdżanu. Po wykonanym rzucie wolnym, futbolówkę do własnej siatki niefortunnie skierował Cillian Sheridan.

Jagiellonia Białystok – Kapaz PFK 8:1 (7:0) Bramki: Guilherme Sitya 9, Karol Świderski 12, 28, Przemysław Frankowski 23, 33, 40, Dejan Lazarević 38, Marek Wasiluk 77 – Cillian Sheridan 90

Jagiellonia Białystok: Mariusz Pawełek (63’ Błażej Niezgoda) – Łukasz Burliga (46’ Jakub Wójcicki), Ivan Runje (46’ Gutieri Tomelin), Nemanja Mitrović (46’ Marek Wasiluk), Guilherme Sitya (69’ Luka Asatiani) – Taras Romanczuk (46’ Dawid Szymonowicz) – Przemysław Frankowski (60’ Bartosz Bida), Bartosz Kwiecień (46’ Rafał Grzyb), Martin Pospisil (46’ Piotr Wlazło), Dejan Lazarević (46’ Cillian Sheridan) – Karol Świderski (46’ Łukasz Sekulski).

Kapaz PFK (skład wyjściowy): Serhij Litowczenko – Szahrijar Alijew, Roman Huseinow, Szahrijar Rahimov, Dario Junior, Murad Sattarly, Diego Souza, Giuli Mandżgaladze, Tarzin Dżahangirow, Ihor Koroteckij.