Trójząb Komediowy #37 w Białymstoku

0
24

Białostocki Ośrodek Kultury oraz Kabaret Inaczej zapraszają na 37. Trójząb Komediowy. Jak zwykle ostry, niebezpieczny i… zabawny!

30 stycznia 2018, godz. 18:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu imprezy) w kasie kina Forum lub na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Gwiazdami Trójzębu będą:
– teatr improv Poławiacze Pereł z Lublina
– stand-uper Tomasz „Boras” Borkowski z Poznania
Wieczór poprowadzi Kabaret Inaczej
Teatr improv Poławiacze Pereł

Na początku roku 2015 w Lublinie powstała nowa grupa improwizacji teatralnej. Przemysław Buksiński (człowiek, który improwizację sprowadził z Kanady do Polski) wraz z aktorami Łukaszem „Szampankiem” Szymankiem i Remigiuszem Jankowskim, Marcinem Wąsowskim i Michałem Łysiakiem z Kabaretu Świerszczychrząszcz oraz Mirkiem Urbanem – psychologiem, pasjonatem żonglerem – po raz pierwszy stanęli przed publicznością i korzystając z jej sugestii wykreowali wirtualny świat chwilowego i niepowtarzalnego teatru. Spektakle Poławiaczy są każdorazowo eksperymentem, są wyzwaniem, są skokiem na „głęboką wodę”. Przed ich rozpoczęciem nikt (nawet aktorzy) nie wie co się wydarzy, jakie tematy zostaną poruszone, jakie historie opowiedziane i jakie tajemnice ujawnione? Scena i widownia powołują do życia bohaterów, bohaterowie mierzą się z problemami, rozwiązują je lub są nimi przygniatani. Wytwarza się energia, która spaja aktorów, łączy przestrzeń iluzji teatru z przestrzenią życia. Poławiacze Pereł otwarci są nie tylko na nowe światy swoich opowieści. Często podczas spektakli pojawiają się pomysły nowych form gry aktorskiej, które natychmiastowo są włączane do występu. Ich celem nie jest jednorazowy uśmiech wywołany szybkim żartem, czy łatwym dowcipem. Dążą do prawdy, do głębokiego przeżycia, do sytuacji w której widz przegląda się w wykreowanej spontanicznie scenie. Humor nie jest celem, jest jedynie środkiem dotarcia do tego co porusza, co ważne.
Tomasz „Boras” Borkowski – urodzony komik, pogrzebany romantyk. Na scenie od 2015 roku. Komediowy snajper. Nie kłamie. Nie kradnie. Zabija. Zwycięzca Antrakt Stand-up Festiwalu 2016.

patronat medialny: miastobialystok.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here