Obchody stulecia niepodległości w lutym

0
31

Miasto Białystok w lutym zorganizuje kolejne wydarzenia związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W placówkach kultury na białostoczan będą czekały spotkania, wystawa oraz test wiedzy historycznej.

W najbliższym czasie w ramach obchodów odbędą się m.in. wydarzenia w Galerii im. Sleńdzińskich, Muzeum Wojska w Białymstoku i Białostockim Ośrodku Kultury.

W Galerii im. Sleńdzińskich (8 lutego, godz. 18.00) odbędzie się spotkanie „Dialogi poetyckie Jerzego Binkowskiego i Waldemara Smaszcza – Nowa poezja w nowej Polsce – Zaczęło się pod Picadorem”. Kilka dni później (11 lutego) białostoczanie mogą wybrać się do Muzeum Wojska na otwarcie wystawy „Nie tylko legiony. Polskie formacje wojskowe 1914-1918” oraz do kina Forum na projekcję filmu Joanny Kessler-Chojeckiej „Kazimierz Pułaski. Bohater dwóch narodów” (godz. 16.00).

W drugiej połowie lutego zostanie zorganizowany test wiedzy o historii Białegostoku (18 lutego, godz. 17.00). W tym roku ze względu na rocznicę stulecia niepodległości zostaną uwzględnione zagadnienia dotyczące tego tematu. Następnie (22 lutego) w Muzeum Wojska odbędzie się wykład o polskich formacjach wojskowych z lat 1914-18. Będzie to spotkanie z autorem wystawy tematycznej.

Z kolei pod koniec miesiąca (27 lutego) na mieszkańców czeka spotkanie z cyklu „Ciekawi Świata”. Przed białostocką publicznością wystąpi Agnieszka Martinka, autorka książki „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki”. Opowie ona o swojej wyprawie, której celem było odnalezienia miejsca zesłania (1945-1946) ojca.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here