Remis Jagiellonii z drużyną z Ukrainy

0
30

Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 w środę (31.01) mecz kontrolny
z ukraińskim FK Mariupol. Pojedynek został rozegrany w tureckim Belek. Jedyną bramkę dla żółto-czerwonych strzelił Bartosz Kwiecień.

Białostoczanie bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota stworzyli w pierwszej odsłonie sporo dogodnych okazji, ale nie umieli ich zamienić na bramki. Drużyna z Ukrainy ograniczała się do kontr i jedna z nich zakończyła się sukcesem. W 14. minucie strzałem z 16 metrów Serhija Bołbata zaskoczył Mariusza Pawełka. Piłkarze Jagiellonii ruszyli do odrabiania strat, ale golkiper FK Mariupol nie dał się zaskoczyć i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem ekipy z Ukrainy.

Po zmianie stron na boisku pojawili się Arvydas Novikovas i Bartosz Kwiecień, co miało duży wpływ na przebieg i wynik spotkania. Pierwszy z nich wprowadził sporo ożywienia
w poczynania Jagi, a drugi zdobył wyrównującą bramkę. Mimo kolejnych dogodnych okazji nie udało się więcej zdobyć bramek i mecz zakończył się remisem.

W swoim ostatnim sparingu przed powrotem do Polski podopieczni Ireneusza Mamrota zmierzą się w czwartek z innym ukraińskim zespołem – Karpatami Lwów. Początek tego spotkania o godzinie 15:00 czasu polskiego.

Jagiellonia Białystok – FK Mariupol 1:1 (0:1). Bramki: Kwiecień 67 – Bołbat 14.

Jagiellonia: Mariusz Pawełek – Łukasz Burliga, Ivan Runje, Nemanja Mitrović, Guilherme Sitya – Taras Romanczuk – Przemysław Frankowski (70’ Cillian Sheridan), Rafał Grzyb (46’ Bartosz Kwiecień), Martin Pospisil, Dejan Lazarević (46’ Arvydas Novikovas) – Karol Świderski (70’ Łukasz Sekulski).

FK Mariupol (skład wyjściowy): Galczuk, Nepljach, Nasonow, Bykow, Kołcow, Bołbat, Korobenko, Radczenko, Miszniow, Pichalenok, Gafaiti.