Jedno z białostockich skrzyżowań ma być przebudowane

0
87

Skrzyżowanie ul. Narodowych Sił Zbrojnych z Aleja Jana Pawła II ma być przebudowane. Miasto ogłosiło przetarg na tę inwestycję. Oferty można składać do 20 lutego.

Chodzi o przebudowę kilkuset metrów ulicy Narodowych Sił Zbrojnych tak, by na całej długości ulica była dwujezdniowa i miała po dwa pasy ruchu, a także budowę dużego skrzyżowania ulic Jana Pawła II, Narodowych Sił Zbrojnych i odcinka prowadzącego do przebiegu drogi ekspresowej S8 w stronę Warszawy. W ramach inwestycji powstanie nowa nawierzchnia dróg, chodniki, droga rowerowa. Zostanie wybudowana nowa infrastruktura techniczna, oświetlenie uliczne i sygnalizacja świetlna. Zamiast wcześniej planowanego na skrzyżowaniu rozwiązania dwupoziomowego – wybrano wariant jednopoziomowy. Planowana jest w tym miejscu budowa wyspy centralnej bez tunelu, który miał być pod nią poprowadzony.

Przebudowa skrzyżowania ma się zakończyć w połowie 2019 roku. Oferty do przetargu można składać do 20 lutego w Zarządzie dróg Miejskich przy ul. Składowej 11.

To już czwarta próba wyłonienia wykonawcy tej budowy, poprzednie oferty okazały się za drogie. Dlatego w ofercie przetargowej utrzymano proponowane także wcześniej udogodnienia dla firm: obniżenie wartości kar za ewentualne niedotrzymanie terminu zakończenia inwestycji, a także możliwość wystąpienia o zaliczkę na poczet przyszłych prac.

Inwestycja ma być prowadzona w ramach projektu pn. Poprawa dostępności komunikacyjnej Miasta Białegostoku od strony Warszawy – włączenie do trasy ekspresowej numer 8. Całkowita wartość tego projektu wynosi ponad 203 mln zł. Dofinansowanie przyznane Miastu z funduszy unijnych – 172 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here