Wygrana na zakończenie zgrupowania

Łukasz Sekulski zapewnił wygraną w ostatnim sparingu

0
36

Jagiellonia Białystok pokonała 2:1 ukraińskie Karpaty Lwów na zakończenie zgrupowania w tureckim Belek.

Początek spotkania należał do piłkarzy ze Lwowa, którzy stworzyli kilka ciekawych akcji, ale razili nieskutecznością pod bramką Mariusza Pawełka. Jednak po kwadransie mecz się wyrównał i do głosu zaczęli dochodzić podopieczni trenera Ireneusza Mamrota. Białostoczanie objęli prowadzenie w 19. minucie. Po wrzutce w pole karne głową bramkarza rywali pokonał Guti.W 29. minucie na boisku Karola Świderskiego zastąpił Mikołaj Nawrocki. Chwilę później mógł podwyższyć prowadzenie, ale będąc w dogodnej sytuacji trafił w golkipera Karpat.

W drugiej połowie zawodnicy z Ukrainy ruszyli do odrabiania strat i dopięli swego w 57. minucie. Krzysztofa Karpieszuka pokonał Chachna. Następnie obie drużyny zdobyły po bramce, ale w oby przypadkach sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Białostoczanie decydujący cios zadali w 87. minucie. Łukasz Sekulski przyjął piłkę na linii pola karnego rywali, uderzył mocno lewą nogą i futbolówka zatrzymała się w siatce bramki Karpat. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie.

Jagiellonia Białystok – Karpaty Lwów 2:1 (1:0). Bramki: Guti 19, Łukasz Sekulski 87 – Ambrosij Czaczua 58′

Jagiellonia Białystok: 81. Mariusz Pawełek (46, 39. Krzysztof Karpieszuk) – 20. Jakub Wójcicki, 95. Dawid Szymonowicz, 16. Guti, 14. Marek Wasiluk – 9. Arvydas Novikovas (46, 21. Przemysław Frankowski; 74, 30. Bartosz Bida), 23. Piotr Wlazło, 22. Rafał Grzyb (46, 35. Luka Asatiani), 28. Karol Świderski (29, 32. Mikołaj Nawrocki), 18. Cillian Sheridan (72, 4. Łukasz Sekulski) – 4. Łukasz Sekulski (46, 27. Dejan Lazarević).

Karpaty Lwów: 23. Roman Mysak (46, 38. Wadym Juszczyszyn) – 72. Nazar Stasyszyn (46, 94. Denys Miroszniczenko), 5. Andrij Nesterow (46, 44. Artem Fedeckyj), 70. Iwan Łobaj (46, 4. Nika Sandochadze), 9. Ołeksij Huculak (46, 54. Orest Łebedenko) – 33. Serhij Miakuszko (46, 93. Roman Debełko), 10. Jorge Carrascal (46, 8. Nazar Werbnyj), 48. Dmytro Kloc (46, 11. Ambrosij Czaczua), 20. Francisco Di Franco (46, 16. Ihor Chudobjak), 35. Marjan Szwed (46, 95. Jurij Tkaczuk; 77, 7. Yhonatan Bedoya) – 49. Łeonid Akulinin (46, 21. zawodnik testowany; 77, 19. Mauricio Cortes).

żółte kartki: Grzyb, Sekulski, Novikovas, Karpieszuk – Huculak.

czerwona kartka: Nazar Werbnyj (81. minuta, Karpaty, za brutalny faul).