Debata o kulturze „DNA Miasta”

0
28

W trakcie czwartkowej debaty (8.02, kawiarnia Fama przy u. Legionowej 5) odbędzie się prezentacja wyników białostockiej diagnozy „DNA Miasta”. Jest to związane z pracą nad dokumentem „Program Polityki Kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus”.

Podczas tego wydarzenia zostaną zaprezentowane wyniki badań przeprowadzonych w drugim półroczu 2017 roku przez Fundację Res Publica. Spotkanie będzie prowadzone przez Artura Celińskiego, eksperta w dziedzinie polityki kulturalnej, twórcy programu DNA Miasta.

Uczestnicy spotkania będą mogli nie tylko zapoznać się z aktualnymi danymi na temat jakości zarządzania miejską kulturą, ale również wziąć udział w debacie na temat przedstawionych wniosków i rekomendacji. Przebieg debaty oraz jej efekty będą miały duże znaczenie dla treści opracowywanej strategii rozwoju kultury w Białymstoku.

Spotkanie jest kolejnym etapem prac nad tworzeniem dokumentu „Program polityki kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus”. Niedawno białostoczanie wypełniali ankiety dotyczące białostockiej kultury. Ponadto z wybraną grupą respondentów (osoby reprezentujące różne grupy – od urzędników i polityków tworzących i realizujących politykę kulturalną, poprzez twórców i artystów tworzących miejską kulturę, aż po dziennikarzy i komentatorów ją recenzujących) zostały przeprowadzone pogłębione wywiady.

Wszystkie zebrane wypowiedzi posłużyły do przygotowania diagnozy jakości miejskiej polityki kulturalnej. Obecna debata ma na celu m.in. prezentację wyników ankiety i wywiadów. Zakończenie prac nad białostocką strategią planowane jest na maj.

„DNA Miasta” od 2009 r. zajmuje się wspieraniem rozwoju miejskich polityk kulturalnych i tworzeniem dobrych standardów w zarządzaniu kulturą. Efektem tych działań jest 13 raportów badawczych – z czego najważniejszy – „DNA Miasta: Miejskie Polityki Kulturalne 2016” objął swoim zasięgiem 100 największych polskich miast. Członkowie zespołu współpracowali z władzami 23 miast, a zdobyta wiedza była inspiracją dla uczestników ponad 250 krajowych i międzynarodowych konferencji, warsztatów i wydarzeń poświęconych kulturze.

Spodobał Ci się artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here