Białystok upamiętni pierwszą masową wywózkę Polaków do ZSRR

0
23

Białystok upamiętni pierwszą masową wywózkę Polaków do ZSRR, która odbyła się 78 lat temu – 10 lutego 1940 roku.

Obchody rocznicy pierwszej deportacji polskich obywateli w głąb Związku Sowieckiego odbędą się w dniach 8-10 lutego w Białymstoku i Białowieży.

Uroczystości rozpoczną się 8 lutego o godz. 16 w Archidiecezjalnym Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym przy ul. Kościelnej 1A w Białymstoku. Po części oficjalnej wystąpi Chór Leśników Puszczy Białowieskiej. Następnie uczestnicy uroczystości obejrzą film „Dzieci tułacze” i porozmawiają z reżyserem Józefem Dębskim. Podczas spotkania zostanie również podsumowany konkurs „Historia jednej fotografii”.

W piątek (9.02) o godz. 10 zostaną złożone kwiaty pod Pomnikiem-Grobem Nieznanego Sybiraka przy ul. Piastowskiej. Tego dnia na Rynku Kościuszki (od północnej strony) będzie można również obejrzeć instalację artystyczną dedykowaną deportacjom w głąb Związku Sowieckiego „Noc 10 II 1940. Pamiętamy”.

Natomiast (10.02) w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Białowieży przy ul. Park Dyrekcyjny 6 w ramach obchodów rocznicy wywózki odbędzie się gra terenowa śladami białowieskich leśników z udziałem uczniów białostockich szkół średnich.

Spodobał Ci się artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here