Dyskutowano o wynikach „DNA Miasta”

0
32

O wynikach białostockiej diagnozy „DNA Miasta”, o stanie i jakości kultury w Białymstoku rozmawiali uczestnicy debaty w Famie i warsztatów w Galerii Arsenał. Spotkania były zorganizowane w ramach prac nad dokumentem „Program Polityki Kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus”.

Podczas tego wydarzenia zostały zaprezentowane wyniki badań przeprowadzonych w drugim półroczu 2017 roku przez Fundację Res Publica. Spotkanie poprowadził Artur Celiński, ekspert w dziedzinie polityki kulturalnej, twórca programu „DNA Miasta”.

Przedstawione zostały wyniki diagnozy „DNA Miasta” oraz wynikający z badań obraz stanu miejskiej polityki kulturalnej. Zostały także zarysowane wstępne rekomendacje, które zostaną zaproponowane do programu. Są one związane m.in.: z programem wydarzeń kluczowych, zmianami w strukturze finansowania organizacji pozarządowych, programem edukacji kulturalnej. Około 60 osób uczestniczących w debacie mogło zapoznać się z aktualnymi danymi na temat białostockiej kultury i jakości zarządzania nią. Uczestnicy spotkania dyskutowali także o przedstawionych wnioskach. Materiały będące przedmiotem debaty zostaną udostępnione na stronie www.bialystok.pl w przyszłym tygodniu.

Z kolei W piątek (9.02) w białostockiej Galerii Arsenał odbyły się warsztaty z udziałem przedstawicieli środowiska kulturalnego miasta, mające na celu dyskusję o przedstawionych na debacie wnioskach oraz zaproponowanych rekomendacjach. Warsztaty, jako część prac nad programem, będą kontynuowane.

– Kolejne debaty związane z tworzeniem Programu Polityki Kulturalnej Miasta Białystok zostały zaplanowane na 21 lutego i 7 marca. Obydwie rozpoczną się o godz. 18.00 w kawiarni Fama przy ul. Legionowej 5. Wszystkich zainteresowanych kulturą zapraszam do udziału w tych wydarzeniach – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Zakończenie prac nad białostocką strategią kulturalną planowane jest na maj 2018 r.

Spodobał Ci się artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here