Likwidacja barier architektonicznych w czterech białostockich szkołach

0
25

Jeszcze w tym roku cztery białostockie placówki oświatowe zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Miasto ogłosiło przetarg na inwestycje, dzięki którym w tych szkołach nastąpi likwidacja barier architektonicznych.

Prace budowlane dotyczące likwidacji barier architektonicznych zostaną przeprowadzone w czterech placówkach. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 przy ul. K. Pułaskiego mają być wykonane pochylnie z balustradami dla osób niepełnosprawnych przed wejściem do budynku i przy parkingu, a drzwi wejściowe – wymienione na szersze. Powstanie tam także parking dla niepełnosprawnych.

Specjalna pochylnia pojawi się także przy wejściu do Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Wesołej, od strony parkingu. Kolejna placówka – Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych przy ul. gen. J. Bema – zostanie wyposażona w wewnętrzną platformę przyschodową, zasilaną elektrycznie. Od strony wejścia głównego do budynku szkoły i parkingu wykonawca wybuduje pochylnie z kostki brukowej. Czwarta placówka – I Liceum Ogólnokształcące przy ul. Brukowej – ma być wyposażone w wewnętrzną platformę przyschodową.

– Bardzo zależy nam, aby wszyscy nasi uczniowie mieli dobre warunki do nauki i komfortowy dostęp do szkół – zapewnia zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. – Likwidacja barier architektonicznych to nasz obowiązek. Staramy się ułatwiać dostęp osobom niepełnosprawnym do miejskich budynków wszędzie, gdzie jest to jeszcze potrzebne i możliwe.

Zadaniem wykonawcy wyłonionego w przetargu będzie opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych. Termin zakończenia prac zaplanowano na lipiec 2018 r. Oferty można składać do 23 lutego w Departamencie Inwestycji Urzędu Miejskiego przy ul. Składowej 11. Szczegółowe informacje o przetargu są na stronie www.bip.bialystok.pl.

Spodobał Ci się artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here