Policjanci i harcerze rozdawali pieszym odblaski

0
22

W czwartek (8.02) w ramach działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, odblaski ratują życie” mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie z harcerzami rozdawali pieszym elementy odblaskowe poza obszarem zabudowanym w powiecie białostockim. Opaski odblaskowe otrzymywali pasażerowie autobusów.

Odblaski otrzymywali pasażerowie autobusów komunikacji miejskiej podróżujący poza terenem zabudowanym. To właśnie oni często muszą dojść do przystanków w porze rannej bądź wieczornej, a w takich okolicznościach noszenie odblasków w widocznym miejscu jest obowiązkiem każdego pieszego.

Mundurowi w trosce o tych właśnie niechronionych uczestników ruchu drogowego wręczali im elementy odblaskowe, które z łatwością można zapiąć na ręce. Posiadanie takiego odblasku zwiększa widoczność pieszego na drodze. Kierowca wówczas ma więcej czasu na odpowiednią reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować czyjeś zdrowie, a  nawet życie. Sytuacje, w których należy nosić elementy odblaskowe, nie powinny ograniczać się tylko do obszaru niezabudowanego. Działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, odblaski ratują życie” będą prowadzone cyklicznie.

Spodobał Ci się artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here