Znasz historię Białegostoku? Weź udział w teście

0
21

Za kilka dni (18.02) w kinie Forum przy ul. Legionowej odbędzie się trzeci Test Wiedzy o historii Białegostoku.

Tegoroczny test wpisuje się w obchody stulecia niepodległości Polski. Pytania mogą też dotyczyć 50-lecia Muzeum Wojska w Białymstoku. Test będzie składał się z 40 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne: 3 tys. zł za pierwsze miejsce, 2 tys. zł za drugie i 1 tys. zł za trzecie.

Przypominamy, że zgłoszenia od uczestników przyjmowane są jeszcze przez tydzień – do 16 lutego (decyduje data wpływu dokumentu). Uzupełnione dokumenty można dostarczyć osobiście, drogą pocztową (Muzeum Wojska w Białymstoku, ul. J. Kilińskiego 7, 15-089 Białystok) lub elektronicznie (adres e-mail: test@mwb.com.pl).

– Test Wiedzy o historii Białegostoku, to okazja do lepszego poznania naszego miasta i jego historii. Zachęcam mieszkańców do udziału w quizie i do sprawdzenia swojej wiedzy o miejscu, w którym żyjemy – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Do udziału w teście zgłosiło się już ponad 70 osób. Maksymalnie może być 300 uczestników – ze względu na ograniczoną pojemność sali kina Forum. Test napisać może każdy, za wyjątkiem osób zawodowo zajmujących się historią lokalną (np. przewodników, nauczycieli, pracowników instytucji naukowych i kulturalnych). Wiek nie gra roli – w szranki mogą stanąć również osoby niepełnoletnie pod warunkiem, że przedstawią zgodę opiekunów.

Więcej informacji o teście można uzyskać u organizatora – Muzeum Wojska w Białymstoku: www.mwb.com.pl.

Spodobał Ci się artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here