Jagiellonia zwycięża w Gliwicach

0
38

W rozegranym w poniedziałek (12.02) spotkaniu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonala na wyjeździe Piasta Gliwice 2:0.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 17. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mariusz Pawelek wybił futbolówkę wprost pod nogi Martina Konczowskiego. Zawodnik Piasta oddał gróźny strzał, ale piłka minęła światło bramki. W 30. minucie Arvydas Novikovas uderzył sprzed pola karnego. Jednak na posterunku był Jakub Szmatuła. Chwilę później Przemyslaw Frankowski dośrodkowal na głowę Karola Świderskiego. Jednak uderzenie zawodnika Jagi było niecelne. W 39. minucie białostoczanie objęli prowadzenie. Bartosz Kwiecień zagrał na lewą stronę do Frankowskiego, a ten uderzeniem z dystansu zmusił do kapitulacji Szmatułę.

Jagiellonia podwyższyła po przerwie. Świderski wyłożył futbolówkę niepilnowanemu Pospíšilowi. Czech uderzył bez przyjęcia, a piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. W kolejnych minutach golkipera Piasta próbowali pokonać Kwiecień i Pospíšil, ale za każdym razem Szmatuła nie dał się zaskoczyć.

Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1). Bramki: Przemysław Frankowski 39, Martin Pospíšil 55.

Piast: 1. Jakub Szmatuła – 20. Martin Konczkowski, 88. Uroš Korun, 4. Jakub Czerwiński, 5. Marcin Pietrowski – 21. Gerard Badía, 33. Tomasz Jodłowiec, 6. Tom Hateley, 14. Konstantin Vassiljev (62, 10. Karol Angielski), 17. Joel Valencia (81, 11. Aleksander Jagiełło) – 27. Michal Papadopulos (56, 44. Mateusz Szczepaniak).

Jagiellonia: 81. Mariusz Pawełek – 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme – 21. Przemysław Frankowski (86, 20. Jakub Wójcicki), 6. Taras Romanczuk, 99. Bartosz Kwiecień, 26. Martin Pospíšil, 9. Arvydas Novikovas (69, 10. Dejan Lazarević) – 28. Karol Świderski (72, 11. Roman Bezjak).

Żółta kartka: Badía (Piast).

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 3174.