Inwestycje przy stadionie w Zwierzyńcu

0
40

Rozpoczęła się budowa parkingu i budynku magazynowego w Zespole Obiektów Sportowych „Zwierzyniec”. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje też modernizację boiska bocznego.

Dotychczas teren przeznaczony na parkowanie był tylko w niewielkim stopniu utwardzony. Sportowcy korzystający z obiektów sportowych BOSiR oraz goście funkcjonującego w kompleksie hotelu zmuszeni byli do parkowania na trawnikach. Teraz powstaje tam parking na 70 miejsc postojowych oraz miejsce dla autokaru. Będzie składał się z dwóch części rozdzielonych pasem zieleni. Parking ma obsługiwać stadion lekkoatletyczny oraz hotel BOSiR przy ul. Wołodyjowskiego. Powstaną utwardzone dojścia i dojazdy. Przebudowana zostanie podziemna infrastruktura techniczna i zamontowane zostanie oświetlenie terenu. Powstanie również zadaszona wiata ze stojakami na 24 rowery z utwardzoną nawierzchnią.

Umowa z wykonawcą obejmuje również budowę budynku magazynowo–warsztatowego, jakiego brakowało w ZOS „Zwierzyniec”. Będą się tam mieściły także pomieszczenia socjalne. Ponadto obiekt będzie służył do obsługi technicznej kompleksu sportowego. Prace mają zakończyć się w sierpniu. Koszt tych robót wyniesie 1 mln 860 tys. zł.

– Stadion w Zwierzyńcu to ważne i potrzebne miejsce na mapie obiektów sportowych miasta – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Od kilku lat prowadzimy tam działania mające zmodernizować cały obiekt i umożliwić organizowanie w tym miejscu imprez na najwyższym poziomie.

BOSiR planuje również w tym roku modernizację boiska bocznego w ZOS „Zwierzyniec”. Ma ona polegać na przebudowie istniejących urządzeń lekkoatletycznych, ale przede wszystkim na dostosowaniu parametrów dynamicznych nawierzchni na obiekcie rozgrzewkowym do wymagań IAAF tak, aby były takie same, jak na stadionie głównym. W strefie do rozgrzewki – zgodnie z uzgodnieniami z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki – znaleźć się mają dwutorowe bieżnie o dł. 60 i 80 m, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą oraz rzutnia do rzutu dyskiem i rzutu młotem. Obiekt, oprócz rozgrzewki i treningów, będzie mógł być wykorzystywany do przeprowadzania zawodów. BOSiR ogłosił przetarg na wykonanie robót budowlanych na boisku bocznym i do 27 lutego czeka na oferty.

To kolejne inwestycje w ZOS „Zwierzyniec”. W ubiegłym roku modernizację przeszedł stadion lekkoatletyczny – m.in. wymieniono urządzenia lekkoatletyczne i zużytą nawierzchnię. Uzyskano dla obiektu świadectwo PZLA, dzięki czemu na tym stadionie w dniach 21-23 lipca 2017 r. odbyły się 93. Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Koszt realizacji robót budowlanych wyniósł ponad 3 mln 250 tys. zł, z czego Ministerstwo Sportu i Turystyki na tę inwestycję przyznało dofinansowanie w wysokości 1,5 mln zł. W poprzednich latach przy stadionie lekkoatletycznym wymieniono ogrodzenie oraz wykonano remont ogólnodostępnych łazienek.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here