Program kulturalny Białegostoku

0
17

Trwają prace nad „Programem Polityki Kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus”. Jednym z elementów jest diagnoza stanu miejskiej polityki kulturalnej. Mieszkańcy mogą się już zapoznać z tym opracowaniem.

W ramach pierwszego etapu prac nad programem polityki kulturalnej Białegostoku opracowano diagnozę, informującą o stanie i jakości białostockiej kultury. Dokument przygotował zespół „DNA Miasta” przy wsparciu Fundacji Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab”, na zlecenie Miasta Białystok.

Opracowanie powstało na podstawie badań socjologicznych i analiz finansowych przeprowadzonych w Białymstoku jesienią 2017 roku. Swoimi doświadczeniami i opiniami podzielili się m.in. przedstawiciele środowiska kultury, samorządu terytorialnego, instytucji, organizacji pozarządowych, mediów, niezależni twórcy. Internauci wypełniali ankiety dotyczące białostockiej kultury. Ponadto z wybraną grupą respondentów, reprezentującą różne środowiska, przeprowadzono pogłębione wywiady. Wszystkie te działania pomogły lepiej zdiagnozować stan polityki kulturalnej w Białymstoku.

W diagnozie przedstawiono m.in. obecne kierunki polityki kulturalnej i najważniejsze rekomendacje, które zostaną zaproponowane do programu. Wyniki diagnozy „DNA Miasta” zostały także omówione w ubiegłym tygodniu – na debacie w Famie i warsztatach w Galerii Arsenał. Warsztaty i debaty, jako część prac nad programem, będą kontynuowane.

– Kolejne debaty związane z tworzeniem Programu Polityki Kulturalnej Miasta Białystok zostały zaplanowane na 21 lutego i 7 marca. Obydwie rozpoczną się o godzinie 18.00 w kawiarni Fama przy ul. Legionowej 5. Wszystkich zainteresowanych kulturą zapraszam do udziału w tych wydarzeniach – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Zakończenie prac nad białostocką strategią kulturalną planowane jest na maj 2018 r.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here