W niedzielę Test Wiedzy o Historii Bialegostoku

0
27

Co wiemy o naszym mieście? Jak dobrze znamy historię Białegostoku? W najbliższą niedzielę (18.02) chętni będą mogli to sprawdzić.

W kinie Forum przy ul. Legionowej odbędzie się Test Wiedzy o Historii Białegostoku. Na zgłoszenie swojego udziału w tym wydarzeniu pozostał już tylko jeden dzień. Tegoroczny test wpisuje się w obchody stulecia niepodległości Polski. Pytania mogą też dotyczyć 50-lecia Muzeum Wojska w Białymstoku.

To będzie trzeci Test Wiedzy o Historii Białegostoku. W niedzielę o godz. 17.00 mieszkańcy Białegostoku po raz kolejny zmierzą się z historią naszego miasta. Trzeba będzie odpowiedzieć na 40 pytań. Najlepsi otrzymają nagrody pieniężne: 3 tys. zł za pierwsze miejsce, 2 tys. zł za drugie i 1 tys. zł za trzecie.

Zgłoszenia od uczestników przyjmowane są tylko do piątku (16 lutego). Uzupełnione dokumenty można dostarczyć osobiście, drogą pocztową (Muzeum Wojska w Białymstoku, ul. J. Kilińskiego 7, 15-089 Białystok) lub elektronicznie (adres e-mail: test@mwb.com.pl).

– Udział w Teście Wiedzy o Historii Białegostoku jest okazją do lepszego poznania naszego miasta, a jednocześnie świetną zabawą, która daje wiele satysfakcji – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Dotychczas zgłosiło się 88 osób. Test napisać może każdy, za wyjątkiem osób zawodowo zajmujących się historią lokalną (np. przewodników, nauczycieli, pracowników instytucji naukowych i kulturalnych). Wśród zawodników mogą być również osoby niepełnoletnie pod warunkiem, że przedstawią zgodę opiekunów.

Więcej informacji o teście można uzyskać u organizatora – Muzeum Wojska w Białymstoku: www.mwb.com.pl.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here