Zwycięstwo Jagiellonii na własnym stadionie

0
27

Jagiellonia Białystok pokonała 1:0 w sobotę (17.02) na własnym stadionie Cracovię w spotkaniu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramke na wagę trzech punktów zdobył w 60. minucie Martin Pospíšil.

Pierwszą groźną akcję białostoczanie stworzyli w 33. minucie. Guilherme dośrodkował z rzutu wolnego, a Taras Romanczuk lekko główkował wprost w ręce Michala Peškoviča. Chwilę później Guilherme sam próbował zdobyć gola, ale futbolówkę zablokował Helik. Fiaskiem zakończyła się też akcja Romana Bezjaka.

Jagiellonia prowadzenie objęla w 60. minucie. Pospíšil wpadl w pole karne i zamarkował strzal czym zmylił defensywę Cracovii. Następnie posłał piłkę w przeciwny róg bramki. Obie drużyny stworzyły jeszcze kiłka dogodnych okazji, ale wynik się już nie zmienił i trzy punkty zostały w Białymstoku.

Jagiellonia Białystok – Cracovia 1:0 (0:0). Bramka: Martin Pospíšil 60.

Jagiellonia: 81. Mariusz Pawełek – 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme – 21. Przemysław Frankowski, 6. Taras Romanczuk, 99. Bartosz Kwiecień (90, 16. Guti), 26. Martin Pospíšil, 9. Arvydas Novikovas (79, 10. Dejan Lazarević) – 11. Roman Bezjak (69, 18. Cillian Sheridan).

Cracovia: 40. Michal Peškovič – 2. Matic Fink, 39. Michał Helik, 20. Niko Datković, 3. Michal Sipľak – 11. Mateusz Wdowiak (53, 44. Nicolai Brock-Madsen), 5. Miroslav Čovilo, 25. Szymon Drewniak, 19. Javi Hernández (67, 10. Sergei Zenjov), 92. Deniss Rakels (76, 7. Antonini Čulina) – 99. Krzysztof Piątek.

Żółte kartki: Burliga, Bezjak, Pospíšil (Jagiellonia), Datković, Brock-Madsen (Cracovia).

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 9090.