Poznaliśmy laureatów trzeciego testu wiedzy o Białymstoku

0
37

W niedzielę (18.02) w białostockim kinie Forum odbyła się trzecia edycja Testu Wiedzy o Historii Białegostoku. Tegorocznym laureatem quizu został Adam Janucik. Drugie miejsce zajął Rafał Kazberuk. Na podium stanął też Aleksander Sołowianowicz.

W niedzielnym teście wzięło udział 97 osób. Uczestnicy odpowiadali na 40 pytań dotyczących kultury, sztuki, sportu i wojskowości. Zwycięzca udzielił 35 prawidłowych odpowiedzi. W nagrodę otrzymał 3 tys. zł. Nagrodą za zajęcie drugiego miejsca były 2 tys. zł, natomiast trzeciego – 1 tys. zł.

Tegoroczny test wpisał się w obchody stulecia niepodległości Polski. Jednak przede wszystkim mieszkańcy Białegostoku po raz kolejny zmierzyli się z historią naszego miasta. Test napisać mógł każdy, za wyjątkiem osób zawodowo zajmujących się historią lokalną (np. przewodników, nauczycieli, pracowników instytucji naukowych i kulturalnych). Wiek nie grał roli – w szranki mogły stanąć również osoby niepełnoletnie – za zgodą opiekunów.

– Test Wiedzy o Historii Białegostoku to okazja do zweryfikowania wiedzy na temat historii naszego miasta. W tym roku z tej okazji skorzystało prawie sto osób. Gratuluję zwycięzcy i wyróżnionym, którzy mają naprawdę szeroką wiedzę o Białymstoku – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Wśród pytań tegorocznego testu znalazły się, m.in. nawiązujące do 50-lecia Muzeum Wojska. Na przykład: kto był założycielem i pierwszym dyrektorem placówki? Inne przykładowe pytania to: w którym roku Park Zwierzyniecki otrzymał imię Konstytucji 3 Maja, kiedy ukazał się pierwszy numer „Dziennika Białostockiego”, czy – gdzie mieściło się białostockie kino „Świat”?

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here