Miasto chce zadbać o zwierzęta

Miasto stara się dbać o ptaki, nietoperze, wiewiórki żyjące na terenie Białegostoku. Został właśnie ogłoszony przetarg na usługi związane z zapewnieniem właściwych warunków miejskim zwierzętom.

Chodzi m.in. o budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy, domki dla wiewiórek, platformy, na których ptaki mogą wypoczywać, kosze lęgowe dla kaczek, poidełka. Zadaniem zwycięzcy przetargu będzie montaż tych urządzeń, ich naprawa, oczyszczanie i przechowywanie niektórych przedmiotów w czasie zimy.

– Chcemy, by żyjące w mieście zwierzęta miały zapewnione właściwe warunki życia, zbliżone w sposób możliwie największy do naturalnych – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Ma to ogromne znaczenie dla ich przetrwania, zwłaszcza w tak trudnych okresach, jak choćby zima. Zależy nam, by żyły w dobrej kondycji i cieszyły nas swoja obecnością.

Zamówienie obejmuje okres od wiosny tego roku do końca lutego 2021 roku. Oferty można składać do 26 lutego w Departamencie Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego przy ul. Bitwy Białostockiej 2/2. Szczegółowe informacje na temat przetargu można znaleźć na stronie www.bip.bialystok.pl.