Miasto chce zadbać o zwierzęta

0
21

Miasto stara się dbać o ptaki, nietoperze, wiewiórki żyjące na terenie Białegostoku. Został właśnie ogłoszony przetarg na usługi związane z zapewnieniem właściwych warunków miejskim zwierzętom.

Chodzi m.in. o budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy, domki dla wiewiórek, platformy, na których ptaki mogą wypoczywać, kosze lęgowe dla kaczek, poidełka. Zadaniem zwycięzcy przetargu będzie montaż tych urządzeń, ich naprawa, oczyszczanie i przechowywanie niektórych przedmiotów w czasie zimy.

– Chcemy, by żyjące w mieście zwierzęta miały zapewnione właściwe warunki życia, zbliżone w sposób możliwie największy do naturalnych – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Ma to ogromne znaczenie dla ich przetrwania, zwłaszcza w tak trudnych okresach, jak choćby zima. Zależy nam, by żyły w dobrej kondycji i cieszyły nas swoja obecnością.

Zamówienie obejmuje okres od wiosny tego roku do końca lutego 2021 roku. Oferty można składać do 26 lutego w Departamencie Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego przy ul. Bitwy Białostockiej 2/2. Szczegółowe informacje na temat przetargu można znaleźć na stronie www.bip.bialystok.pl.

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here