O Białymstoku na Festiwalu Dyplomatycznym

Trzeciego dnia trwania Festiwalu Dyplomatycznego w II Liceum Ogólnokształcącym odbyło się spotkanie młodzieży z prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim.

W spotkaniu wzięli też udział przedstawiciele Białostockiego Korpusu Konsularnego. Wcześniej goście Festiwalu Dyplomatycznego uczestniczyli w otwarciu wystawy „Historia 100-lecia Finlandii”.

– Tematyka festiwalu koncentruje się wokół relacji międzynarodowych dotyczących polityki, biznesu, edukacji, kultury i sztuki. To okazja do zaprezentowania aktywności naszego miasta na arenie międzynarodowej – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Dobrym przykładem jest nasza współpraca z wieloma miastami na całym świecie, dzięki której przedsiębiorcom z Białegostoku jest łatwiej nawiązywać zagraniczne kontakty biznesowe.

Kolejnego festiwalowego dnia (22 lutego) wydarzenia będą skupiać się wokół bezpieczeństwa, instytucji międzynarodowych i polityki wschodniej. Natomiast 23 lutego spotkania będą dotyczyć kultury, nowych mediów i dialogu publicznego.

Trzecia edycja Festiwalu Dyplomatycznego odbywa się od 19 do 23 lutego.