O Białymstoku na Festiwalu Dyplomatycznym

0
15

Trzeciego dnia trwania Festiwalu Dyplomatycznego w II Liceum Ogólnokształcącym odbyło się spotkanie młodzieży z prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim.

W spotkaniu wzięli też udział przedstawiciele Białostockiego Korpusu Konsularnego. Wcześniej goście Festiwalu Dyplomatycznego uczestniczyli w otwarciu wystawy „Historia 100-lecia Finlandii”.

– Tematyka festiwalu koncentruje się wokół relacji międzynarodowych dotyczących polityki, biznesu, edukacji, kultury i sztuki. To okazja do zaprezentowania aktywności naszego miasta na arenie międzynarodowej – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Dobrym przykładem jest nasza współpraca z wieloma miastami na całym świecie, dzięki której przedsiębiorcom z Białegostoku jest łatwiej nawiązywać zagraniczne kontakty biznesowe.

Kolejnego festiwalowego dnia (22 lutego) wydarzenia będą skupiać się wokół bezpieczeństwa, instytucji międzynarodowych i polityki wschodniej. Natomiast 23 lutego spotkania będą dotyczyć kultury, nowych mediów i dialogu publicznego.

Trzecia edycja Festiwalu Dyplomatycznego odbywa się od 19 do 23 lutego.

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here