Druga otwarta sobota w 2018 roku

0
20

W tym tygodniu (24 lutego) odbędzie się kolejna otwarta sobota w Urzędzie Miejskim przy ul. J. K. Branickiego w Białymstoku. Mieszkańcy będą mogli załatwić osobiście sprawy, na które brakuje im czasu w tygodniu lub zadzwonić na miejską infolinię.

W sobotę (24 lutego) do dyspozycji białostoczan będą: Departament Obsługi Mieszkańców i Urząd Stanu Cywilnego przy ul. J. K. Branickiego 3/5. Te jednostki zostaną otwarte między godz. 8.00 a 12.00. W tym samym czasie działać też będzie miejska infolinia (nr tel. 85 879 7979).

– Otwarte soboty w Urzędzie Miejskim to duże ułatwienie dla białostoczan i znaczące usprawnienie ich obsługi. Za każdym razem z możliwości załatwienia sprawy w sobotę korzysta kilkaset osób – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Raz w miesiącu w wybraną sobotę mieszkańcy przyjeżdżają do urzędu – najczęściej do Referatu Rejestracji Pojazdów oraz Referatu Dowodów Osobistych i Spraw Wojskowych. W tym pierwszym załatwiają sprawy związane m.in. z rejestracją samochodów i wymianą dokumentów. W drugim – składają wnioski o wydanie dowodu osobistego i odbierają gotowy dokument. Z kolei do USC zgłaszają się, aby otrzymać akt zgonu, odwiedzić stanowiska związane z zawieraniem małżeństw czy archiwum aktów.

Warto pamiętać, że w Departamencie Obsługi Mieszkańców działa ekolejka – elektroniczny system rezerwacji wizyt. Dzięki niej przez internet można umówić się na konkretną godzinę (także w otwartą sobotę), aby załatwić sprawy związane m.in. z dowodami osobistymi, prawami jazdy, meldunkami i działalnością gospodarczą.

Kolejną okazją do załatwienia spraw urzędowych przy ul. J. K. Branickiego 3/5 w weekend będzie czwarta sobota w przyszłym miesiącu (24 marca). Inicjatywa otwartych sobót jest realizowana od 2014 roku.

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here