Konferencja o diagnozie przemocy

0
23

W piątek (23 lutego) odbędzie się konferencja „Diagnoza zjawiska przemocy w rodzinie w mieście Białystok”. Jej organizatorami są Miasto Białystok oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Konferencja „Diagnoza zjawiska przemocy w rodzinie w mieście Białystok” odbędzie się w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych przy ul. gen. J. Bema 105. Uczestnikami konferencji będą pracownicy placówek pomocowych działających w Białymstoku, Policji, Straży Miejskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, kuratorzy sądowi, przedstawiciele uczelni wyższych.

– Wspólnie będziemy zastanawiać się nad tym, jak najlepiej chronić rodziny, pomagać młodzieży i przeciwdziałać przemocy – mówi zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Konferencja rozpocznie się o 11.00. Irena Pospiszyl, prof. Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, przestawi wyniki badań „Diagnoza zjawiska przemocy w rodzinie w Białymstoku”. Kolejną prelegentką będzie dr Beata Goworko-Składanek z Uniwersytetu w Białymstoku. Przedstawi temat „Oblicza przemocy w białostockich rodzinach i psychospołeczne skutki jej występowania. Obraz białostoczan i osób im najbliższych”. Spotkanie zakończy dyskusja, która będzie okazją do wymiany myśli i poglądów.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here