Jagiellonia Białystok pokonała Lechię Gdańsk

Jagiellonia Białystok pokonała 4:1 w piątek (23.02) na własnym stadionie Lechię Gdańsk w meczu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Pierwsza groźną okazję gospodarze stworzyli w 3. minucie. Z dystansu strzelał Piotr Wlazło. Jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. Kilka chwil później Arvydas Novikovas dośrodkował na głowę Nemanji Mitrovicia, ale Słoweniec uderzył ponad bramką. W 17. minucie Roman Bezjak znalazł się w dogodnej sytuacji, ale przegrał pojedynek z golkiperem Lechii Gdańsk. W 24. minucie Przemysław Frankowski uderzał z dystansu. Jednak Kuciak był na posterunku. W odpowiedzi zawodnicy z Gdańska przeprowadzili akcję, po której Marco Paixao umieścił głową futbolówkę w bramce Jagiellonii. Na reakcję gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Piotr Wlazło w 31. minucie wyrównał stan rywalizacji. Pięć minut później Frankowski uderzeniem z powietrza próbował zaskoczyć Kuciaka. Jednak strzał był za lekki. Tuż przed przerwą białostoczanie wyszli na prowadzenie. Romanczuk zagrał do Bezjaka, a ten przerzucił piłkę nad obrońcami i pokonał bramkarza Lechii.

Na początku drugiej odsłony Novikovas wrzucił piłkę w pole karne, gdzie minimalnie obok bramki główkował Bezjak. W 55. minucie białostoczanie podwyższyli prowadzenie. Po rzucie rożnym Martin Pospisil strzałem z powietrza pokonał Kuciaka. W 67. minucie uderzał Filip Mladenović. Jednak jego strzał nie zdołał zaskoczyć Mariusza Pawełka. Odpowiedzi próbował Pospisił. Czech uderzył za lekko i piłkę bez problemów złapał Kuciak. W 85. minucie goście mogli zdobyć drugą bramkę. Po podaniu Simeona Sławczewa Paixao minął się z futbolówką, a uderzenie Joao Oliveiry zostało zablokowane. Piłkarze Jagiellonii dobili rywala tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Wprowadzony w 67. minucie za Bezjaka Karol Świderski wykończył kontrę gospodarzy i tym samym ustalił wynik meczu.

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 4:1 (2:1). Bramki: Piotr Wlazło 29, Roman Bezjak 42, Martin Pospíšil 54, Karol Świderski 90 – Marco Paixão 26

Jagiellonia: 81. Mariusz Pawełek – 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme – 21. Przemysław Frankowski, 23. Piotr Wlazło, 6. Taras Romanczuk, 26. Martin Pospíšil (87, 22. Rafał Grzyb), 9. Arvydas Novikovas (74, 10. Dejan Lazarević) – 11. Roman Bezjak (67, 28. Karol Świderski).

Lechia: 1. Dušan Kuciak – 41. Paweł Stolarski, 30. João Nunes, 4. Gérson, 22. Filip Mladenović – 28. Flávio Paixão (68, 96. João Oliveira), 35. Daniel Łukasik (77, 6. Simeon Sławczew), 16. Ariel Borysiuk, 7. Miloš Krasić (63, 11. Grzegorz Kuświk), 21. Sławomir Peszko – 19. Marco Paixão.

Żółte kartki: Bezjak (Jagiellonia), Kuświk, João Nunes, Borysiuk (Lechia).

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów:
5942.